więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Z angielskim od dziecka

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. To prawda stara jak świat, ale warto ją przypominać, bo trudno się z nią nie zgodzić. Obecnie do nauki języków obcych mamy tak szeroki dostęp, że mogą się go zacząć uczyć już najmłodsze dzieci.

Zacznij od angielskiego

Naukę języka angielskiego mogą, a nawet powinny, zacząć już dzieci, które nie skończyły jeszcze trzeciego roku życia. W tym wieku nauka przychodzi naturalnie i nasz maluch szybko stanie się dwujęzyczny. Na sukces możemy liczyć jednak tylko wtedy, gdy metoda nauczania będzie dostosowania do wieku małego ucznia i jego zdolności. Lekcje angielskiego dla dzieci Poznań to dobry wybór, o czym przekonało się już wielu uczniów. Nauczyciele kładą bowiem nacisk na to, aby najmłodsi nauczyli się posługiwać językiem angielskim w praktyczny sposób. Metody nauczania są również dostosowane do możliwości najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają mówić w ojczystym języku, więc nauka obcego jest dla nich kolejnym wyzwaniem. Angielski jako pierwszy język obcy, jakiego będzie uczyło się dziecko, to dobry wybór. Można się nim porozumieć na całym świecie, jest nam bliski, bo możemy na co dzień słyszeć go w radiu lub telewizji, a także niezbędny w biznesie.

Nauka przez zabawę

Kursy dla dzieci organizowane w Poznaniu mają niewiele wspólnego ze standardowymi lekcjami, znanymi ze szkoły. Są tak pomyślane, by były dla dzieci przyjemne, kreatywne i polegały bardziej na zabawie niż nudnym ślęczeniu nad podręcznikiem. Dzięki temu dzieci chętniej się uczą, łatwiej przyswajają język i z większą swobodą się nim posługują. Lekcje angielskiego dla dzieci w Poznaniu są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, a w każdej nauka wygląda inaczej. Metody nauczania są bowiem dobierane do wieku i umiejętności dzieci, tak aby nauka przychodziła im z łatwością i aby się nie zniechęcały i nie traciły motywacji. Poznańska szkoła językowa daje także możliwość nauki online. Takie rozwiązanie daje możliwość uczestniczenia w zajęciach dzieciom, które z jakichś powodów nie mogą uczyć się stacjonarnie – bo na przykład mieszkają daleko od miasta. Te możliwości sprawiają, że nie ma już wymówek – znajomość języka angielskiego to lepsza i ciekawsza przyszłość dla naszych dzieci.

Nauka wszystkimi zmysłami

Dzieci różnią się między sobą – nie tylko wyglądem czy osobowością, ale także umiejętnościami. Nie ma jednego klucza, by skutecznie nauczyć ich języka – dlatego metodę należy dostosować do ich wymagań i możliwości. Innych bodźców i sposobów przekazywania wiedzy potrzebują dzieci, które są wzrokowcami, a innych te, które najlepiej uczą się ze słuchu. Dlatego lekcje angielskiego dla dzieci w Poznaniu są dostosowane do potrzeb każdego dziecka. Zanim maluch zostanie uczniem szkoły językowej, może przyjść do niej z rodzicami na darmową lekcję próbną. Podczas niej nauczyciel będzie mógł poznać dziecko i zorientować się, jaka metoda będzie dla niego odpowiednia. Rodzice z kolei mają szansę zadać nauczycielowi wszelkie nurtujące ich pytania, a dziecko oswoić się z miejscem