więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

3 najlepsze darmowe komunikatory internetowe

Pandemia wywołana wirusem Covid-19 wymusiła konieczność komunikowania się przez sieć za pomocą programu dedykowanego programu. Na rynku użytkownicy internetu na szczęście jest szeroki wybór komunikatorów głosowych, pozwalających realizować połączenia i wideokonferencje do celów edukacyjnych, biznesowych czy rozrywkowych. W tym artykule przedstawiamy 3 najlepsze komunikatory według pobrać.

 

Zoom, dzięki któremu organizacja wideokonferencji to przyjemność

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu mieści się zoom. To bezpłatna platforma służąca do komunikowania się, wymiany plików, organizowania zajęć edukacyjnych i wysyłania wiadomości tekstowych. W czasie 2-letniej pandemii trwającej w Polsce zoom dla uczniów i nauczycieli instalowany w szkołach sprawdził się celująco. Za pomocą tego komunikatora edukacja mogła być realizowana na wszystkich szczeblach edukacyjnych, które wyróżnia się w Polsce. Warto wspomnieć także o dodatkowej funkcji, jaką się nagrywanie ekranu i udostępnianie pulpitu, a także przekazywanie roli np. organizatora wydarzenia. Główną zaletą komunikatora to emitowanie wysokiej jakości transmisji obrazu, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych programów. Pomimo że komunikator nie jest najnowszy, to doskonale radzi sobie i obecnie jest czołowym programem. Jest on wybierany przez nauczycieli i profesorów, a także osoby, potrzebujące dobrych usług komunikacyjnych w celach biznesowych.

 

Skype idealny do celów prywatnych

Gdy mowa o komunikatorze wielu osobom przychodzi na myśl od razu Skype. I słusznie, ponieważ to jeden z najbardziej znanych programów służących do komunikacji za pomocą sieci. Właściwie biorąc pod uwagę rok powstania, można stwierdzić, że był to pierwszy komunikator kształtujący kierunki rozwoju programów tego typu. Skype jest tak samo dobry, jak zoom dla uczniów i nauczycieli.

 

Microsoft Teams idealny do prowadzenia spotkań biznesowych

To program niezwykle często spotykany na pulpitach komputerów zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych w firmach. Główną zaletą jest możliwość zsynchronizowania z Outlookiem, a to tworzy szerokie możliwości tworzenia spotkań służbowych i organizowania wideokonferencji.