więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Jakie pióro wybrać?

Dobry pomysł na niezawodny prezent? Zdecydowanie najlepszym pomysłem jest pióro. Ten niewielki przedmiot na pewno przyda się każdemu, a używając go, obdarowana nim osoba, będzie zawsze miło nas wspominać. Elegancki upominek w postaci pióro jest świetnym pomysłem na takie okazje jak Dzień Nauczyciela, Komunia Święta, urodziny, imieniny czy matura. Jest to sprawdzony prezent, ponieważ jest użyteczny i na pewno będzie wielokrotnie wykorzystany. Wybierając pióro, warto zapoznać się z jego rodzajami, tak aby było jak najbardziej dopasowane, do osoby, której chcemy je sprezentować.

Przeglądając rodzaje piór, warto zdecydować się na takie, które będzie najbardziej odpowiednie dla osoby, której chcemy je podarować. Dla osób, które nie potrafią posługiwać się piórem wiecznym ze stalówką, na pewno lepszym pomysłem będą pióra kulkowe. Ten rodzaj pióra jest wygodny w pisaniu, ponieważ wygląda tak jak długopis. Pióro kulkowe jest jednak dużo bardziej eleganckie i solidne niż zwykły długopis. Poza rodzajem pióra, mamy również do wyboru kolor atramentu, a także sam wygląd pióra. Pióro powinno dobrze leżeć w dłoni, tak aby pisanie nim nie stanowiło żadnego problemu.

Czym różnią się pióra?

Podstawową podziałem rodzajów piór jest podział na pióra wieczne i kulkowe. Pióra wieczne to te, o tradycyjnym wyglądzie, charakterystycznym dla tego rodzaju przyrządu do pisania. Pióra wieczne są często używane przez osoby, które składają uroczyste podpisy. Osoby piastujące wysokie stanowiska, których podpis jest ważnym elementem prowadzonej działalności, do składania podpisu, na pewno zdecydują się na użycie pióra wiecznego. Z kolei pióro kulkowe wyglądem przypomina długopis, jest jednak od niego dużo bardziej eleganckie i składa się z solidniejszych elementów. Pióra kulkowe używane przez osoby, które cenią sobie wygodę pisania. Pióro kulkowe będzie dobrym pomysłem na prezent dla ucznia, który na co dzień, podczas nauki, robi dużo notatek, a komfort pisania jest dla niego najistotniejszy.