więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Warto się dokształcać!

Nauki nigdy dość! Szczególnie w dobie, kiedy niemal każdy jest po studiach. Dlatego nawet jeśli posiadamy tytuł magistra to dalej dążmy do tego, aby się dokształcać i poszerzać swoją wiedzę. W tym celu możemy wybrać się na studia podyplomowe. Oferta kierunków jest ogromna, a co ważne takie studia czasami trwają jedynie dwa lub trzy semestry. Zatem czas ten szybko upłynie, a my będziemy posiadaczami kolejnego dyplomu, który kto wie, czy nie okaże się kluczowy w ubieganiu się o awans lub pracę w nowej firmie.

Tak naprawdę nigdy nie wiemy, co może nam się w życiu przydać. Dlatego nawet jeśli w danym momencie nie myślimy o zmianach, bo praca na danym stanowisku nas satysfakcjonuje, to nie wiemy czy za rok lub dwa nie będziemy zmuszeni do odbywania rozmów kwalifikacyjnych. A przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka – bankructwo firmy, redukcja etatów czy likwidacja placówki. Posiadanie studiów podyplomowych z pewnością ułatwi nam wówczas poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia, bo pracodawca doceni fakt samodoskonalenia się, zdobywania nowych kwalifikacji itp. Z pewnością ambitny pracownik, to dobra wróżba na owocną współpracę!

Kierunki godne uwagi

Wybór kierunku studiów podyplomowych powinien wynikać z zainteresowań lub potrzeb zawodowych. Stąd też decyzja zawsze jest indywidualna. Są natomiast kierunki, które cieszą się dużą popularnością i nad którymi warto się pochylić. Jeden z nich to dietetyka studia. Wszyscy chcemy być fit w związku z czym dietetycy przeżywają prawdziwe oblężenie. Osoby z wykształceniem pedagogicznym idąc na studia podyplomowe często wybierają kierunek taki jak oligofrenopedagogika studia. Daje on uprawnienia do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Pedagodzy równie chętnie wybierają logopedia studia. Kierunek ten pozwala na pracę w charakterze logopedy w przedszkolach, szkołach czy w gabinetach logopedycznych. A grono dzieci, które wymagają zajęć logopedycznych jest naprawdę spora.

Kierunki studiów podyplomowych są bardzo różnorodne i z pewnością każdy znajdzie taki, który będzie przydatny w jego karierze zawodowej. A może chciałbyś się dowiedzieć jakie są zagrożenia radiologiczne? Zajrzyj na stronę https://cbrne-security.pl/.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *