więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Poznawanie otaczającego świata poprzez atlasy

Dzieci oprócz tego, że są ruchliwe i rozpiera je energia to są jeszcze bardzo ciekawe świata. Ich głód wiedzy sprawia, że interesują się niemal wszystkim… Dorośli powinni to mądrze wykorzystywać i przemycać dzieciom wiadomości, które rozbudzą ich ciekawość, a ponadto dostarczą cennych informacji. 

Chcąc poszerzać horyzonty u najmłodszych można posiłkować się gotowymi książeczkami. Jeżeli mamy zamiar opowiadać maluchom o przyrodzie, zwierzętach czy historii warto sięgnąć wówczas po specjalnie przygotowane do tego atlasy. Album dla dziecka będzie z pewnością bogato ilustrowany, czym zachęci do pochylenia się nad daną tematyką. Atlas zwierząt pełen jest fotografii ze zwierzętami z całego świata, często egzotycznymi, których nie spotkamy w naszym klimacie. Poza tym atlasy zawierają ciekawostki, informują jakie jest najmniejsze zwierzę na świecie, jakie najcięższe itp. A takie informacje najbardziej ciekawią maluchy i sprawiają, że łatwiej przyswajają wiedzę. Atlasy przyrodnicze z kolei opisują przeróżne okazy obejmujące roślinność, a w wielu atlasach pod tą nazwą możemy znaleźć również zwierzęta. Atlasy dla dzieci zazwyczaj podzielone są na konkretne działy, takie jak łąka, las, na wsi… Pod każdym zdjęciem znajdziemy krótki opis tego co ono przedstawia. Ważne żeby opis był zwięzły i treściwy. Z kolei atlasy krajoznawcze pozwalają poznać inne kultury, zwyczaje ludzi mieszkających w innych państwach czy na innych kontynentach.

Atlasy szkolne dostarczają wszechstronnej wiedzy i dostosowane są do dzieci w różnym wieku. Pierwszy atlas możemy kupić już dwulatkowi. W dużej mierze będzie się opierał na obrazkach, ale przejrzystość oraz ciekawa kolorystyka sprawią, że nawet maluch będzie z ochotą sięgał po atlas, który jest źródłem wiedzy. I wbrew pozorom wiele zapamięta, dzięki czemu będzie mógł później zabłysnąć wśród rówieśników w przedszkolu czy na placu zabaw. Atlasy edukacyjne są dobrym pomysłem na prezent, bo łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny malucha.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *