więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Kiedy dzieci się nudzą czyli porady na rutynę

Nuda w życiu dzieci jest czynnikiem dezorganizującym ich codzienność. Czasami potrzebują jakiegoś ukierunkowania, bodźca i wsparcia w znalezieniu ciekawej formy spędzania czasu. Najlepiej, jeśli dziecko jest aktywne. Spędza dużo czasu na świeżym powietrzu i spotyka się z rówieśnikami. Ważne są także czynności, które pobudzają wyobraźnię dziecka. Takimi z pewnością będą wszelkie zajęcia o charakterze artystycznym. Rysowanie, malowanie, lepienie z modeliny lub gliny, wycinanie oraz szereg innych działań. Dzięki temu dziecko rozwija się kompleksowo. Także i dorosłym przyda się troszkę szlifu w tym kierunku. Zajęcia plastyczne potrafią działać antystresowo i relaksacyjnie. Arteterapia jest sprawdzoną i skuteczną metodą stosowaną w psychologii. Podejmowanie wszelkich form aktywności w tym nurcie wzbogaca siebie i pozwala na wszechstronny rozwój. Jest to także doskonały sposób na integrację ze swoimi najbliższymi. Rodzice wraz z z dziećmi mogą wspólnie zasiąść przy stole i tworzyć wyjątkowe arcydzieła. Nie chodzi tu o wielkie talenty sztuki, ale o czas jaki spędza się pożytecznie i z osobami najbliższymi sercu. Najlepsze co możemy dać innym to wspólnie spędzony czas.

Farby do gliny – twórczość na łonie rodziny

Plastyka to ogrom możliwości i mnogość technik. Ciekawym pomysłem na spędzanie czasu całej rodziny jest malowanie ceramiki. To fantastyczny sposób na nadanie zwykłym przedmiotom kreatywnego oblicza. W taki sposób można ozdabiać kubki. Swój ulubiony kubek można podpisać własnym imieniem, aby zaznaczyć do kogo należy i sobie go na stałe zarezerwować. To także doskonała koncepcja na prezent dla kogoś szczególnego. Podarunki, które wykonuje się samodzielnie cieszą najbardziej, ponieważ wkłada się w nie wysiłek i serce. Takie rzeczy robi się tylko dla szczególnych dla nas osób, które dzięki takiemu upominkowi mogą to
poczuć. Farby do gliny lub szkła są niesamowitą okazją do tworzenia. Piękne barwy pozwalają odżywić i odświeżyć kubki, talerzyki, miseczki, wazoniki. Jest to niesamowita okazja do wykonania świątecznych dekoracji.