więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Dokształcanie nauczycieli w zakresie pedagogiki specjalnej

Studia podyplomowe dla nauczycieli

Wiele uczelni wyższych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli proponując im studia podyplomowe. Dlaczego dokształcanie nauczycieli stało się tak modne? Nowe trendy w nauczaniu, uzupełnienie lub poszerzenie kwalifikacji zawodowych, możliwość zdobycia nowych umiejętności motywuje nauczycieli do rozpoczęcia studiów podyplomowych, które zagwarantują lepszą pozycję.

Dokształcanie nauczycieli w zakresie pedagogiki specjalnej

Nauczyciele chcąc jeszcze lepiej pomagać w rozwoju swoich podopiecznych podążają za nowymi metodami naukowymi. Dokształcanie nauczycieli rozpoczyna się już na etapie kursów, warsztatów, a skończywszy na studiach podyplomowych. Konspekty zajęć są układane w te sposób, aby nauczyciele mogli wykorzystać zdobytą wiedzą na swoich zajęciach.

Pedagogika specjalna – opis kierunku

Pedagogika specjalna jest działem pedagogiki, który swoja uwagę skupia na człowieku wymagającym specjalnej pomocy i wsparcia w życiu codziennym i społecznym, nauce i współżyciu z otoczeniem. Dowiedz się więcej na http://uniterra.pl/oferta-2/studia-podyplomowe-kwalifikacyjne-2/lista-kierunkow/oligofrenopedagogika-edukacja-i-rehabilitacja-osob-z-niepelnosprawnoscia-intelektualna/.