więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Dlaczego warto mieć prawo jazdy?

Powodów, dla których warto pójść na kurs prawa jazdy, aby po krótkim czasie zdobyć upragnione uprawnienia do kierowania pojazdami nie trzeba nikomu wymieniać. Przede wszystkim jesteśmy wówczas niezależni, nie musimy marznąć na przystankach czy wstawać dużo wcześniej, aby autobusem udać się do pracy. Prawo jazdy to wygodna, komfort i wspomniana już oraz pożądana przez wszystkich niezależność. Ale czy w takim razie łatwo jest zdobyć ten dokument, który dla wielu jest spełnieniem marzeń?

Z pewnością odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna… Jak wiele osób, tak wiele opinii. Dla jednych egzamin na prawo jazdy był łatwy i przyjemny, a radość i świętowanie następowały już po pierwszym podejściu. Nie brakuje jednak też takich, którzy drogę do zdobycia prawa jazdy nie będą wspominali dobrze, bo prób było kilka, a każda z nich wiązała się z ogromną dawką stresu i kolejnym wydawaniem pieniędzy. Dla pocieszenia warto dodać, że czasami powodem negatywnego wyniku egzaminu nie jest brak umiejętności, lecz stres i być może brak szczęścia… Bo nie jest tajemnicą, że dużo zależy też od tego, na jakiego egzaminatora się trafi! Także nie można się poddawać i zbyt szybko zniechęcać. 

Początkowo nauka jazdy wydaje się być dla niektórych skomplikowana, ale w końcu trening czyni mistrza. Trochę doświadczenia i będziemy się śmiali z tego, jak mogliśmy kiedyś odczuwać strach w momencie wsiadania za kierownicę?!

Plusy posiadania prawa jazdy

A zatem czas na konkrety. Co nam daje prawo jazdy oprócz niezależności i szybkiego dotarcia w wybrane miejsce? Otóż przede wszystkim posiadanie prawa jazdy może nam się przydać, gdy będziemy szukać pracy. Dla pracodawcy może być to bowiem cenna informacja. Poza tym od posiadania prawa jazdy może być uzależniony nasz awans. Inne zalety to podróżowanie czy możliwość dowiezienia bliskiej osoby np. do lekarza. Dlatego warto zrobić pierwszy krok, zapisać się na naukę jazdy i podnosić swoje kwalifikacje. Czasami – dotyczy to głównie kobiet – zdarza się, że myślimy, że kierowanie samochodem nie jest dla nas, że brakuje nam pewności siebie itp. Otóż nie! Wszystkie lęki trzeba pokonywać i pracować nad sobą! Wielu rzeczy początkowo się obawiamy, a później radzimy sobie świetnie! Dlatego pokonujmy własne słabości, a satysfakcja będzie gwarantowana!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *