więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Czym charakteryzuje się dobry psychoterapeuta?

Dobry psychoterapeuta to taki, który potrafi pomóc pacjentowi zdefiniować jego problem. Oczywiście to po stronie uczestnika terapii leży ciężar pracy nad samym sobą, jednak dobry psycholog powinien mu w tym pomóc, np. wskazując powtarzające się schematy myślenia i postępowania, które prowadzą go na manowce.

Najlepszy psycholog w mieście

Ale jak sprawdzić, czy psychoterapeuta, u którego chcemy podjąć psychoterapię to najlepszy psycholog w okolicy? Warto poszukać opinii na jego temat, choćby w Internecie. Dobre oceny niczego nie gwarantują, jednak duża liczba opinii złych powinna nam dać do myślenia. Jeśli to możliwe, warto też sprawdzić rekomendacje danego psychologa.

Dobry psycholog poszukiwany

Kryterium, jakie z pewnością warto wziąć pod uwagę przy wyborze terapeuty jest posiadanie przez niego certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Oczywiście liczą się też inne czynniki, jak renoma ośrodka, w którym dobry psycholog pracuje oraz rodzaj problemów, w rozwiązywaniu których się specjalizuje.

Dobry psychoterapeuta – Poznań

Z pewnością nie zaszkodzi też wieloletnie doświadczenie; jeśli gabinet psychologiczny funkcjonuje na rynku od lat, najprawdopodobniej jest godny naszej uwagi. Wówczas warto umówić się na wstępne spotkanie z psychologiem w mieście Poznań, które zweryfikuje, czy nadajemy na tych samych falach, i czy chcemy odbyć razem cykl spotkań.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *