więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Czy warto zapisać się na kurs angielskiego?

Nikt nie ma już złudzeń, że można odpuścić sobie naukę języków obcych. Nie można! To języki obce są przepustką do kariery zawodowej czy do podróżowania. Możemy wybierać między wieloma językami, ale musimy pozbyć się złudzeń – każdy z nas powinien mówić po angielsku przynajmniej na poziomie podstawowym. Język angielski jest językiem międzynarodowym, który pozwala na komunikację praktycznie na całym świecie. Po angielsku dogadamy się nawet w krajach, w których nie jest to język urzędowy. Znajomość języka angielskiego jest więc obecnie podstawową umiejętnością, którą powinien posiadać każdy z nas.

Większość z nas przygodę z językiem angielskim zaczęła w szkole, jednym szło lepiej, innym gorzej. Nauka szkolna ma to do siebie, że najbardziej przykłada się do gramatyki (co jest ważne!), ale trochę po macoszemu traktuje bardzo ważną umiejętność mówienia po angielsku. Jeśli w dorosłym życiu nie musimy używać języka angielskiego na co dzień, to blokada będzie się pogłębiać, a my będziemy zapominać nie tylko o gramatyce, ale też o mówieniu. Rozwiązaniem jest kurs angielskiego. Wbrew pozorom nie jest to opcja tylko dla dzieci czy młodzieży! Dzisiaj podpowiadamy czy warto zapisać się na kurs angielskiego i jakie możecie z tego mieć korzyści!

Język angielski – obowiązkowy na rynku pracy

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj uznawana za jedną z podstawowych umiejętności wymaganych w pracy. Nasz kraj się rozwija, firmy współpracują z klientami z zagranicy, a w naszych przedsiębiorstwach pojawiają się obcokrajowcy. To właśnie dlatego wielu pracodawców wymaga od przyszłych pracowników przynajmniej podstawowej znajomości języka angielskiego. Częściej musi to być jednak znajomość pozwalając na swobodną komunikację w mowie i piśmie. Obawiasz się tego, że twoje szanse na rynku pracy będą niższe przez słabą znajomość tego języka? To właśnie powód, dla którego warto wybrać kurs angielskiego. Regularna nauka na kursie dla dorosłych pozwoli na odświeżenie szkolnej wiedzy i na pogłębienie umiejętności.

Studia i praca za granicą – bez angielskiego ani rusz

Język angielski przydaje się na rynku pracy. To oczywiście nie jedyna korzyść. Umiejętność porozumiewania się po angielsku otwiera przed każdym z nas wiele możliwości. Możemy zdecydować się na studia za granicą – niekoniecznie w krajach anglojęzycznych. W wielu krajach europejskich uczelnie oferują kierunki prowadzone po angielsku. W przypadku wyjazdu za granicę w celach zawodowych, znajomość angielskiego jest często istotną umiejętnością. Bez tego trudno będzie zdobyć pracę, utrzymać się w niej, odnosić sukcesy i nawiązywać kontakty z współpracownikami.

Kurs angielskiego – dla łatwiejszego podróżowania

Kurs angielskiego to rozwiązanie dla osób, które planują kolejne kroki za granicą. Jednak nie musisz się od razu decydować na wyjazd za granicę do pracy czy na studia. Równie istotna jest znajomość języka angielskiego, jeśli planujesz tylko podróżować. Język angielski jest językiem powszechnie stosowanym w turystyce, praktycznie w każdym kraju świata. Znajomość angielskiego daje nam więc nieograniczone możliwości. Po angielsku dogadamy się na lotnisku, w hotelu, w wypożyczalni samochodów czy w restauracji. Jeśli znamy angielski podróżowanie za granicę staje się przyjemniejsze – jesteśmy bardziej niezależni, nie musimy spędzać czasu tylko w hotelu.

Oprócz wymienionych powyżej powodów, kurs angielskiego ma jeszcze jedną istotną zaletę. Nauka języka obcego, zwłaszcza gdy jesteśmy już dorośli, świetnie wpływa na nasz mózg! Nauka wymowy, zapamiętywanie słówek, tłumaczenie struktur gramatycznych – to wszystko stymuluje mózg. W wyniku tego nie tylko poznajemy język, ale też całościowo poprawiamy pamięć czy przyswajamy nowe informacje. Nauka angielskiego czy każdego innego języka jest świetnym sposobem na poprawę kondycji mózgu, a co za tym idzie może też zniwelować rozwój chociażby demencji czy Alzheimera.