Podyplomówka – czy warto ją zrobić?
|Rynek pracy jest z każdym rokiem coraz bardziej konkurencyjny. To wymusza na młodych ludziach konieczność ciągłego kształcenia. Przykładem są studia podyplomowe, na które mogą się zapisać jedynie osoby mogące już się pochwalić tytułem naukowym pierwszego lub drugiego stopnia. Jeśli się zastanawiasz, czy zapisać się na studia podyplomowe, to ten artykuł jest dla Ciebie. Z naszej publikacji dowiesz się, czy warto wybrać się na popularną podyplomówkę. Zapraszamy do lektury!
Studia podyplomowe – czym one są i czy warto na nie się zapisać?
Studia podyplomowe, czy też skrócone nazwa podyplomówka oznacza nic innego jak formę edukacji. To droga pozwalająca na dalszy rozwój po studiach, jeśli osoba już z wykształceniem wyższym chce się dalej kształcić w wybranym obszarze zawodowym. Forma edukacji tego typu jest już płatna, co warto podkreślić, ponieważ to świadomy wybór nauki. Absolwentami są zatem osoby, które uzyskały tytuł licencjata, inżyniera lub magistra.
Wiele osób niewiedzących, czym są podyplomowe studia myśli, że to synonim studiów magisterskich. To ogromny błąd. Te dwie osobne formy edukacji. Ukończenie podyplomówki nie daje żadnego tytułu, jednakże zazwyczaj absolwent takich studiów otrzymuje dyplom, potwierdzający zdobycie dodatkowych kwalifikacji.
Współczesny rynek pracy jest trudny nawet dla osób, które ukończyły studia magisterskie. Dlatego, jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć szansę na rynku pracy, to zrobienie studiów podyplomowych będzie dobrą decyzją. Gdzie można zrobić studia podyplomowe? Poznań czy Warszawa – to miejsca, gdzie uczelnie oferują takie formy dokształcania. Na pytanie, czy warto robić podyplomówkę, trzeba odpowiedzieć sobie indywidualnie.
Studia podyplomowe – Poznań i inne miasta kształcą młode osoby
Jak już wspominaliśmy, studia podyplomowe zazwyczaj można ukończyć w dużych miastach, gdzie uczelnie wyższe mają rozbudowany program edukacyjny. Według wielu badań realizowanych w obszarze edukacji młode osoby najchętniej decydują się na dokształcanie w zawodach związanych z public relations, e-commerce, dziennikarstwem, marketingiem czy zarządzaniem projektami.