więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Przedszkole dla dzieci z autyzmem – czym się wyróżnia?

Dane niestety pokazują, że coraz więcej dzieci rodzi się z zaburzeniami. Przyczyny autyzmu wciąż są badane. Bez względu na przyczyny, każde dziecko z autyzmem może liczyć na dobrą opiekę w dedykowanym przedszkolu. Czym się wyróżnia taka placówka?

Dlaczego warto zapisać dziecko z autyzmem do specjalnego przedszkola?

Badania realizowane w Stanach Zjednoczonych, jasno pokazują, że program interwencyjny kierowany do dzieci z autyzmem musi zawierać minimum 25 aktywnych godzin terapeutycznych. Takie założenie spełnia właśnie dedykowane przedszkole. Tym samym najlepszego, co mogą zrobić rodzice, to zapisać swoje dziecko do takiego miejsca. 

Rodzice, którzy już zdecydowali się na taki punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem (Warszawa), bardzo cenią sobie takie rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ samodzielne wypracowanie 25 godzin w ciągu tygodnia jest bardzo trudne, a wręcz nieosiągalne. Dlatego korzystanie z dedykowanych przedszkoli jest tak naprawdę bezcenne. 

Terapeutyczny punkt przedszkolny dla dzieci z autyzmem (Warszawa) to idealne miejsce, ponieważ wpływa na dzieci z autyzmem wielopłaszczyznowo. Praca z dzieckiem w wielu wymiarach edukacyjnych wymaga wykwalifikowanej kadry. W takim przedszkolu na co dzień pracują pedagodzy, psycholodzy, a także terapeuci, lekarze i psychiatrzy. W ramach wielu godzin spędzonych w przedszkolu dziecko autystyczne bierze udział w treningach umiejętności społeczny, integracji sensorycznej, treningach pedagogicznych czy terapiach logopedycznych. 

Wspaniałe otoczenie 

Zapisując dziecko z autyzmem, rodzice zapewnią mu bezpieczne miejsce. Przy takiej chorobie poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze. Dziecko znające dane miejsce i stałe otoczenie czuje się bardziej komfortowo i bezpiecznie. W ten sposób dziecko otwiera się na nowe umiejętności, ponieważ się nie stresuje.  Oprócz samych rehabilitacji, przedszkola tego typu również monitorują stan swoich podopiecznych. To pozwala cały czas kontrolować stan dziecka i wymieniać informacje między specjalistami a rodzicami.