więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Wybór odpowiedniej szkoły językowej

Znajomość języka obcego w XXI wieku wydaje się być koniecznością. Naukę języka angielskiego powinno rozpocząć się już w pierwszych etapach życia dziecka. Najczęściej wybór pomocy w nauczaniu języka pada na poszczególną szkołę językową lub korepetycję indywidualne. A więc czym powinniśmy kierować się przy wyborze odpowiedniej szkoły dla naszego dziecka?

Przed wyborem szkoły językowej należałoby zwrócić uwagę na jej popularność. Warto jednak pamiętać, że popularność szkoły nie zawsze świadczy o jej odpowiednim poziomie – np. nauki języka angielskiego, a jest jedynie spowodowana wejściem w modę znajomości tego konkretnie języka. Dlatego też, kolejnym warunkiem, na który powinniśmy zwracać uwagę i który mógłby świadczyć o dobrym poziomie nauczania przez daną szkołę językową jest historia jej istnienia i przede wszystkim opinie mam, których pociechy uczęszczały do tej placówki. Zwykle gorsze szkoły tracą po pewnym czasie pozycję na rynku i zwyczajnie upadają, a więc jeśli poszczególna szkoła językowa dla dzieci funkcjonuje już 20 lat to na pewno odpowiednio i solidnie spełnia swoje zadania.

Żadna szkoła językowa nie byłaby wstanie odpowiednio funkcjonować bez dobrze wykształconych lektorów. Przed zapisaniem dziecka na załóżmy kurs języka angielskiego w poszczególnej szkole warto jest zasięgnąć opinii publicznej na temat danego lektora.