więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Szkoła prywatna czy publiczna?

Wybór odpowiedniej szkoły dla dziecka to nie lada wyzwanie. Każdy rodzic staje przed wyborem czy posłać swoje dziecko do szkoły prywatnej, czy też do szkoły publicznej. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bowiem każda ze szkół ma zarówno zalety, jak i wady.

Największą wadą szkół prywatnych jest to, iż są płatne, jednak nawet to nie jest tak proste jakby mogło się wydawać. Co prawda szkoły niepubliczne nierzadko kosztują więcej niż zarabia miesięcznie przeciętny Polak, ale wraz z wpłacanymi pieniędzmi mamy prawo stawiać pewne wymagania, które muszą zostać spełnione. Dlatego też, dzieci uczęszczające do szkoły prywatnej mają lepszą opiekę pedagogiczną i psychologiczną zapewnianą przez dyrekcję szkoły.

Szkoła publiczna jest tańszą opcją, która wcale nie musi okazać się gorsza. W ostatnich latach poziom szkół państwowych znacznie wzrósł. Nie tylko od uczniów wymaga się więcej, ale również szkoła urozmaiciła i udogodniła pobyt w niej. Coraz częściej kadra nauczycielska jest równie dobra, jak w uczelniach prywatnych, a boiska i sale gimnastyczne znacznie przeważają podobne obiekty w szkołach prywatnych.