więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Rehabilitacja dzieci – w trosce o prawidłowy rozwój motoryczny

Niektóre dzieci rozwijają się prawidłowo, inne potrzebują pomocy rehabilitanta. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zadbać o prawidłowy rozwój motoryczny dziecka.

Na czym polega rehabilitacja dzieci?

Każda przychodnia rehabilitacyjna, która zajmuje się rehabilitacją dzieci, powinna mieć w swojej ofercie leczenie wad postawy oraz wad wrodzonych, a także pomoc w powrocie do zdrowia dzieciom, które uczestniczyły w wypadkach komunikacyjnych. Rehabilitacja dzieci polega na stosowaniu metod pomagających w prawidłowym rozwoju małej i dużej motoryki.

Jakie metody stosuje specjalistyczna przychodnia rehabilitacyjna?

Specjaliści zajmujący się rehabilitacją dzieci pracują najczęściej metodą NDT Bobath, która polega na utrwalaniu prawidłowych ruchów przy równoczesnym hamowaniu tych nieprawidłowych, a także metodą PNF mającą na celu torowanie prawidłowych ruchów poprzez stymulację receptorów ciała oraz kory mózgowej.

Poradnia rehabilitacyjna – Warszawa

Rehasport to profesjonalna poradnia rehabilitacyjna, która zrzesza najlepszych specjalistów wielu dziedzin i kieruje swoją ofertę zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych. Warszawa jest jednym z miast, w którym możesz skorzystać z oferty poradni. Zobacz więcej na https://www.rehasport.pl/service/rehabilitacja-dzieci/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *