więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Niezawodna aplikacja konferencyjna dla uczelni – co powinna oferować?

Prowadzenie zajęć zdalnych to koncepcja, która wielu wykładowcom może kojarzyć się z okrojoną, skomplikowaną formą nauczania. Brak dostępu do tablicy, konieczność wyboru między wyciszeniem wszystkich a przekrzykiwaniem się czy też brak możliwości przepytania studentów na osobności to tylko niektóre problemy, które przyczyniają się do niechętnego nastawienia lektorów do wykładów przez Internet. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzenie udanych zajęć zdalnych jest niemożliwe. Musimy tylko sięgnąć po sprawdzone narzędzia, dzięki którym wykład pozostanie przystępny i ciekawy dla naszych słuchaczy. Przykładem jest tu chociażby platforma edukacyjna Zoom, ceniona na całym świecie za swoją prostotę użytkowania oraz wysokie bezpieczeństwo. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego nie powinniśmy bagatelizować konieczności wykorzystywania takich profesjonalnych programów.

Klarowne wykłady

Każdy wykładowca doskonale wie, że same slajdy, udostępniane utworzonej grupie, często nie wystarczają. Platforma edukacyjna Zoom pozwala nam na streaming wirtualnej tablicy, na której bez problemu podkreślimy lub zamieścimy istotne dla studentów informacje. Co więcej, aplikacja ta umożliwia nam utrzymywanie dynamiki wykładu. Lektor może bowiem uzyskać dostęp to notatek studentów i sprawdzać je na bieżąco. Sprzyja to jednocześnie wzajemnej interakcji, czyniąc wykład znacznie bardziej interesującym. Osoby, chcące dojść do głosu, mogą wcisnąć przycisk podniesienia ręki, zwracając na siebie uwagę prowadzącego.
Aplikacja Zoom jest dostępna w dwóch wersjach – podstawowej oraz EDU. To drugie rozwiązanie cieszy się ostatnimi czasy szczególnie dużym zainteresowaniem, ze względu na większą wygodę użytkowania. Dla przykładu, po upływie 40 minut, wykładowca nie musi zakładać grupy ponownie. Dzięki temu, wykłady pozostają spójne, zaś my możemy skupić się na nauczaniu oraz sprawdzaniu pracy studentów.

Pozostałe zalety aplikacji Zoom dla uczelni

Platforma edukacyjna Zoom to także spore bezpieczeństwo, związane z odcięciem dostępu osobom nieupoważnionym. Rozpoczynając wykład, lektor wysyła swoim studentom linki, przekierowujące bezpośrednio do grupy. Istnieje tu również możliwość zabezpieczenia dostępu za pomocą hasła. Przeprowadzony wykład możemy nagrać, a następnie udostępnić studentom. Aplikacja Zoom to także znakomita jakość połączenia, przydatna szczególnie podczas wykładów, związanych na przykład z modelowaniem w 3D.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *