więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Jonizacja wody

Jonizacja wody – ostatnio coraz więcej osób interesuje się działaniem jonizatorów wody. Masz wiele zalet. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak to działa i jakie korzyści płyną ze stosowania zjonizowanej wody.

Jonizacja wody – czemu warto?

Elektroliza wytwarza zjonizowaną wodę. Najłatwiej powiedzieć, że jest to proces elektrochemiczny, w którym cząsteczka rozkłada się pod wpływem przyłożonego napięcia. Następnie zachodzą również inne procesy dysocjacji elektrolitycznej i transport jonów do elektrod. Elektrody to katoda i anoda, które są najważniejszym elementem jonizatora. Negatywna elektroda katodowa przyciąga jony dodatnie, a dodatnia elektroda katodowa przyciąga jony ujemne. Elektrody znajdują się w naczyniu elektrolitycznym i są oddzielone półprzepuszczalną membraną, jeżeli przedstawiana jest jonizacja wody.

W rezultacie aniony gromadzą się na anodzie, a kationy na katodzie. W jednym ze zbiorników mamy kwaśną wodę z anionami i jonami H +, aw drugim mamy wodę alkaliczną z jonami kationowymi i OH–. Po zmieszaniu woda powróci do pierwotnego stanu. Jonizatory wody działają na podobnej zasadzie. Są produkowane głównie w Japonii i Korei Południowej, a ostatnio w Europie. Różnią się wydajnością, wydajnością i rodzajem materiału, z którego wykonane są elektrody. Początki wody jonizowanej sięgają 1800 roku, kiedy angielski chemik Michael Faraday stworzył prawo elektrolizy. Z jego odkrycia skorzystali Rosjanie, którzy zbudowali pierwsze urządzenia do elektrolizy w 1900 roku w aspekcie jonizacja wody.

Jej badania wykazały, że zjonizowana woda zwiększa odporność na choroby, poprawia rozwój mięśni i sprawność umysłową. Japońscy naukowcy doszli do wniosku, że zjonizowana woda tworzy mniejsze skupiska molekularne niż woda z kranu. Zjawisko to nazwano mikrougrupowaniem. Woda jonizowana składa się z 5-6 cząsteczek i ma bardzo dobre właściwości nawilżające. Właściwości alkaliczne i kwasowe, które znajdują się w oddzielnych komorach jonizatora, są różne. Możliwość zastosowania zależy od nich. Parametry aktywności biologicznej to: potencjał utleniająco-redukcyjny, stężenie jonów wodorowych, wskaźnik pH i struktury molekularne. Warto o tym pamiętać stawiając na jonizacja wody.

Jonizowana woda alkaliczna jest silnym przeciwutleniaczem i niszczy wolne rodniki. Im niższy potencjał redoks, tym lepiej dla organizmu. Woda alkaliczna ma potencjał redoks od -100 do -250 mV (miliwoltów). Można to zmierzyć za pomocą urządzenia pomiarowego redox. Cząsteczki wody z kranu znajdują się w grupach od 10 do 13 cząsteczek, podczas gdy są zjonizowane, tworzą grupy składające się z 5 do 6 cząsteczek i są dwa razy mniejsze niż w wodzie z kranu, co ułatwia im przedostawanie się przez błony komórkowe i aktywowanie procesów metabolicznych. Prowadzi to do obniżenia napięcia powierzchniowego, dlatego zjonizowana woda łatwiej nasyca komórki wodą i skutecznie usuwa toksyny z organizmu. Częstotliwość magnetyczną dwóch rodzajów wody porównano również za pomocą rezonansu magnetycznego. Wynosi 120 Hz dla wody z kranu i 65 Hz dla wody zjonizowanej.