więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Informatyka w szkole

Roboty, sztuczna inteligencja, automatyzacja nie są już częścią filmów science fiction. Na całym świecie głowy państw i liderzy przemysłowi debatują o zmianach na rynku pracy związane z technologią i automatyzacją. Mimo to świat nie reaguje tak szybko, by dostosować system edukacji do potrzeb współczesnej gospodarki. Studia podyplomowe informatyka kształcą specjalistów, którzy pomogą uczniom przygotować się do przyszłej kariery zawodowej.

Przygotowanie uczniów do przyszłej kariery zawodowej

Uczeń, który rozpoczyna teraz szkołę podstawową, uczelnię wyższą ukończy w połowie lat 30 XX wieku, a jego kariera potrwa do około 2060 roku. Chociaż nie jesteśmy w stanie przewidzieć potrzeb pracowników w połowie XX wieku, wiemy już, że się zmieniają i będą się zmieniać wraz z postępem rozwoju technologicznego. Każda debata na temat przyszłego rynku pracy powinna iść w parze z dyskusją na temat przyszłego programu nauczania. Studia podyplomowe informatyka biorą pod uwagę aktualne i przyszłe trendy w edukacji.

Edukacja informatyka

Rozwiązywanie problemów, kreatywne myślenie, umiejętności cyfrowe i współpraca odgrywają niezwykle ważną rolę. Dlatego współczesna szkoła powinna kłaść nacisk na te umiejętności. Stoimy przed wyzwaniem przedefiniowania fundamentów edukacji, aby mu sprostać, należy włączyć informatykę do podstawy programowej.

Nie utożsamiajmy jej tylko z programowaniem. Chodzi też o myślenie obliczeniowe, projektowanie interfejsów, analizę danych, uczenie maszynowe, bezpieczeństwo cybernetyczne, tworzenie sieci i robotykę. Jeśli interesujesz się taką tematyką, zapisz się na studia podyplomowe informatyka.

Nauka tego przedmiotu zachęca do kreatywności, rozwiązywania problemów, etyki i współpracy, czyli umiejętności, które przydadzą się nie tylko w karierze technicznej, ale w każdej branży. Warto zaangażować uczniów w różne działania online. Na przykład mogą pracować nad przeróżnymi projektami, współpracować z innymi na forach lub udostępniać dokumenty w wirtualnych środowiskach edukacyjnych. Na studiach podyplomowych informatyka nauczysz się, jak prowadzić ciekawe i merytoryczne lekcje. Zarejestruj się już dziś!