więcej
czytaj więcej o portalu
Kaizen Edu

Czy kursy języka angielskiego mogą być sponsorowane przez firmy?

Kursy języka angielskiego mogą być przepustką do znalezienia lepszej pracy. Nie chodzi tylko o samo uposażenie, ale również o własny rozwój. Znajomość języków obcych pozwala pewniej poczuć się w kontaktach z klientem z zagranicy. Przekłada się to bezpośrednio na osiągane przez pracownika sukcesy zawodowe.

Kurs języka angielskiego zwolniony jest z podatku dochodowego

Coraz więcej firm szuka sposobów na zwiększenie lojalności pracownika wobec firmy. Kursy w renomowanych szkołach języka obcego to jedna ze skuteczniejszych metod na zatrzymanie specjalistów w firmie.

Świadczenia dodatkowe w postaci kursu języka angielskiego opłacanego przez pracodawcę nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Szkoły języka angielskiego często dla firm mają niezwykle korzystne warunki współpracy. Odpłatność za kurs języka obcego dla firm może być niższa niż koszt wykupionych indywidualnie lekcji.

Branżowe Kursy języka angielskiego nowoczesnymi metodami

Lekcje nauki języka angielskiego mogą być dostosowane konkretnie do branży, w której funkcjonuje firma. Znajomość biznesowego języka angielskiego pozwala pracownikom poczuć się pewniej w kontaktach z kontrahentami zza granicy. Pracownik, dzięki temu nie obawia się popełnienia błędów językowych. Całą swą uwagę może poświęcić na budowaniu oferty handlowej. Na płynności posługiwania się angielskim biznesowym przez pracownika zyskują obie strony:

  • pracodawca, organizator szkolenia zyskuje wykwalifikowanego pracownika,
  • zakup kursu biznesowego języka angielskiego to skuteczny sposób motywacji załogi, podniesienia ich kompetencji zawodowych,
  • pracownik zostaje doceniony, dostrzeżony, jego lojalność wobec pracodawcy rośnie,
  • pracownik otrzymuje szansę na naukę biznesowego języka angielskiego na preferencyjnych warunkach, których samemu trudno by mu było uzyskać.

Dla pracodawcy współpraca ze szkołami języka angielskiego jest nie tylko sposobem na podniesienie swojej pozycji w rankingu polecanych pracodawców, firm, dla których warto pracować i z którymi warto współpracować.